fbpx
11° Açık

Ordu Tabipler Odası Başkanı Coşkun’dan İlk Proje

ORDU - 25 Temmuz 2020 17:12 A A

Ordu Şehrinin 19 ilçesi ile birlikte sağlık hizmetini en verimli şekilde almasını sağlayacak projeyi hayata geçirmek isteyen Ordu Tabipler Odası Başkanı Ali Coşkun icraatlarına hızlı başladı.

Dr. Ali Coşkun ilk projem dediği “hekim dostum şehir” projesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Tabipler Odası Başkanı Dr Ali Coşkun’un açıklaması söyle;

“Ordu Tabipler Odasının Temmuz ayı içinde yapılan seçiminden sonra Ordu Tabipler Odasının Yeni dönem Başkanı olarak ben ve seçilen yeni yönetim kurulu üyelerimizin, ne kadar tarihi ve önemli bir görev üstlendiğimizin bilincindeyiz. Seçimi kazanmak gerçekten zordu ama, bu sevgiye ve güvene layık olmak daha da zor olacaktır.Ordu Hekim camiası bana ve ekibimizdeki doktor arkadaşlarıma büyük sorumluluk yükledi. Bu sorumluluk aslında almak istediğimiz bir gelişmeydi, çünkü farklı dokunuşlar yapmak istiyorduk ve Rabbim bize bu fırsatı yakalamayı nasip etti. Bundan sonra tüm hekim arkadaşlarımızın da  gücünü yanımıza alarak faydalı ve marka değeri olan işler yapmak, sıkıntılı durumlara müdahale etmek, yeni ve uygulanabilir sağlıklı projelere imza atmak, hem meslektaşlarımızın hem de sağlık hizmeti alan bölge halkımızın memnuniyetini yükseltmek yegane hedefimiz olacaktır.

Yakın zamanda herkes şahit oldu ki, ölümcül pandemide, cesaretle ortaya çıkıp kendi canını değil, sorumlu olduğu toplumun canını düşünen hekim kardeşlerimiz, bu kutsal görevlerini yerini getirirken onlarca görev şehidi de vermesine rağmen bir adım bile gerilemedi.

Sadece Türk halkının değil tüm dünyanın takdirini kazanan hekimlerimizin, bundan sonra da sağlık hizmeti verirken, en azından güvende olmalarını sağlamamız ve bunu onlara fazlasıyla borçlu olduğumuz unutulmamalıdır.

Doktor, herkesin uykusunun en tatlı olduğu zamanda, uykusunu yenip hastasını ameliyata alan, acilde hastasını ölümün elinden alan kişidir. Siz çocuklarınızın büyümesini her gün görürken, doktor ise, hep çocuğunun uyuduğu saatlerde evde olduğu için çocuğuna ait oyun anıları olmayan meslek erbabıdır.

Doktor, hastaneye acil bir durumda geldiğinizde, ailenden önce senin elini tutan, ağzınla söylemese bile‘’ korkma iyileşeceksin ‘’ diye gözlerine bakandır. Doğum yapan annenden bile önce, seni bu dünyada kucağına alan ilk kişidir.

Peki böyle kutsal bir meslek erbabını şiddete ( sözlü veya fiili ) maruz bırakmak toplum olarak hepimizi yaralamıyor mu ? Şiddete başvuran bu ilkel insanları durdurmak mümkün değil mi ? Hekime şiddet bu dünyada olmasa bile ahirette kul hakkına girecek, affedilmeyecek bir hareketdeğil midir ? Bu şiddeti, savunmasız gördüğü beyaz önlüklü doktora gösterecek özde korkak ilkel adamlar düzeltilemez mi ? Bu şidedet önlenemez mi ? Hele de karadenizin mert insanına bu yakışıyor mu ?

O zaman bir fikrim var ! Gelin, Ordu İlimizi ilçeleriyle beraber ‘’Hekim Dostu Şehir’’ ünvanına sahip ulusal ve uluslararası marka yapalım. Hekim Dostu Şehir, tarafımdan proje yapılmış, inşaallah uygulamaya konulacaktır. Hekim Dostu Şehir demek, o şehirde hekime şiddet, saldırı, baskı yok demektir, yani BEYAZ KOD ya verilmiyor ya da Ulusal olarak en az beyaz kod verilen şehir demektir. Bu tanımlamayı ilk defa bu satırlarda duyuyorsunuz, çünkü benim ve ekibimin projesi ama eğer başarılı olabilirsek, emin olun Tüm Ulusumuz hatta Uluslar arası olarak çok duyacağız.

Bu günümüz Türkiyesinde o kadar kolay değil, emek istiyor ve herşeyden önemlisi de kombine, kurumlar arası ortak çalışma gerektiriyor.

Bunun için topyekün kurumların hepsi özellikle de başta sayın Valilik Makamının önderliğinde kolluk kuvvetleri, Cumhuriyet Başsavcılığımız, Müftülüğümüz hatta muhtarlarımız aynı ve bir amaç için yoğunlaşmalıdır. Bu durumda proje mutlaka çok başarılı olarak uygulamaya konulacaktır.

Özellikle müftülük makamı vaazlarında hekimlerin yaptığı işin kutsiyet yönünden önemine değinirler ve onlara yapılan şiddetin dini yönden de sorumluluk ve günah gerektiren davranışlara girdiğinden bahsederler, bu söylem defalarca cami hocalarımız tarafından vatandaşımıza verilecek vaazlarla aktarırlarsa, etkin bir çalışma ortaya çıkacaktır. Tarafımızdan muhtarlarımıza yönelik de yapılacak çalışmanın da aynı amaca hizmet yapabileceği aşikardır.

Bu konuda Sayın Valimiz ve Cumhuriyet Başşsavcılığımız ve hatta İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma komutanlığımız’ın kıymetli destekleri de maksimum oranda alınırsa, durum sahada görev yapan tüm hekimlere de iletilirse, Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüzün de yapıcı çalışmaları gelecek, kısa bir süre içersinde hedeflenen amaca ulaşılacaktır, beyaz kod tarihe karışacaktır, güzel Ordu’muz Hekim Dostu Şehir ilan edilecektir.

Hekim Dostu Şehir ilan edilen Ordu, ülke çapında marka değerini kat be kat yükseltecektir. Hekim Dostu Şehir yani doktora en çok saygı duyulan şehir Ordu’muz olursa, buraya Ülkemizin dört bir yanından doktorlar gelip hizmet vermek isteyecek, yaşamak isteyecek ve İlimizin hekim eksikliği tarihe karışacak, Ordulu hemşerilerimiz belki de Ülkemizdeki en güzel sağlık hizmetini alabileceklerdir.

Her branştan doktorun hizmet vermek ve yaşamak için koşarak güzel Ordu’muzu tercih etmesi, Sağlık Bakanlığımızın da dikkatini çekecektir ve Şehrimiz teknik yönden de azami desteklenecektir.

Tabi bu amaç için değerli basınımızın ve yazılı – görsel medyamızın, sosyal medyayı kullanan her vatandaşımızın çok gayret etmeleri gerekmektedir. Hekimlere saygılı bir uslup kullanarak bu amaca hizmet etmeleri çok önemli olacaktır.

Hadi gelin o zaman Hekim Dostu Şehir amaçlı çalışmamıza her mahallede, her köyde, her kasabada, her ilçede ve il genelinde başlayalım. Kazanımları, İlimizi ve ilçelerimizi, sağlık alanında marka şehir olmaya götürecektir.” Dedi.

ORDU - 17:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Somuncu İnşaat - Reklam Alanı

GÜNCEL HABERLER

 • 01
  MHP Trabzon’da Başkan Tarım İle Yola Devam Dedi
  MHP Trabzon İl Kongresi geçekleştirildi. Kongreye tek liste halinde gidildi… Başkanlığa yeniden mevcut başkan Bekir Sıtkı Tarım getirildi. İşte yönetim listesi; Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sadir Durmaz,“Milli varlığımıza kast edenler Trabzon’da barınamamıştır. Trabzonumuz değerlerimize düşman olanların önünde her zaman geçilmez olmuştur.Terör örgütlerinin Karadeniz plan Trabzon’da tutmamıştır. Hamdolsun, bu anlayış ilelebet devam edecektir. 15 […]
 • 02
  Beylikdüzü Belediye Başkanına Trabzon AK Parti’den Cevap: Haddini aştı!
  Trabzon ziyareti sırasında eleştirilerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a AK Parti’den cevap geldi… AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Trabzon’a yaptığı ziyarette AK Parti belediyeleri ile ilgili eleştiriler dile getiren CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık‘a cevap verdi. CHP Beylikdüzü belediye başkanı Murat Çalık‘ın haddini aşarak AK Parti’nin Trabzon’da gerçekleştirdiği belediyecilik […]
 • 03
  25 Ekim Koronavirüs Tablosu
  Türkiye 25 Ekim Koronavirüs Tablosu yayınlandı… Açıklanan verilere göre 2017 kişiye yeni tanı koyuldu. 1297 kişi hastalığı yenerken, 72 kişi ise salgına yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Okunma: 39

HAVA DURUMU

28 Ekim 2020 ÇARŞAMBA
11°
 • PER 13.6°
 • CUM 11.4°
 • CTS 11.4°

NAMAZ VAKİTLERİ

28.10.2020 15:01:05
 • 05:22 İmsak
 • 06:48 Güneş
 • 12:17 Öğle
 • 15:09 İkindi
 • 17:37 Akşam
 • 18:57 Yatsı
Somuncu İnşaat - Reklam Alanı

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Trabzon’da salgın temaslı bir kişi dolmuşta yakalandı!
  Trabzon’da emniyet ekiplerince durdurulan bir dolmuşta, Koronavirüs temaslı bir şahıs tespit edildi. Edinilen bilgiye göre, Koronavirüslü bir hastaya temasından ötürü evde takip altında olan N.S. (75) adlı bir şahıs Trabzon’un Arsin ilçesinde dolmuşa bindi. Emniyet ekiplerince durdurulan dolmuşta yapılan sorgulama sonucunda N.S.’nin evde karantina altında olması gerekirken seyahat ettiği ortaya çıktı. Bunun üzerine N.S. hakkında […]
 • 02
  Trabzon Arsin’de Alacak Verecek Meselesi Kanlı Bitti
  Trabzon’un Arsin İlçesinde alacak verecek davası yüzünden kan aktı. 1 kişi silahla vurularak ağır yaralandı. Olay önceki gün Yeşilyalı mevkiinde yaşandı.  N.S. isimli şahıs alacak verecek meselesi nedeniyle akrabası Serkan Söylemez’i silahla vurdu.    Edinilen bilgiye göre N. S.’nin yakını fındık alımı yapıyordu. Serkan Söylemez de 2 yıl önce fındığını söz konusu kişiye sattı. Ancak […]
 • 03
  Gümüşhanespor’da Kongre Ne Zaman Yapılacak?
  Gümüşhanespor’da kongrenin ne zaman yapılacağı konusunda netlik olmaması nedeni ile kulübün geleceği konusunda bilmece ve endişe hakim olmuş durumda. Gümüşhanespor’da kongrenin ne zaman yapılacağı konusunda netlik olmaması nedeni ile kulübün geleceği konusunda bilmece ve endişe hakim olmuş durumda. Daha önce Temmuz ayında yapılacak denilen ancak pandemi nedeni ile 8 Ağustosa ertelenen kongre, İçişleri Bakanlığı Sivil […]

TAKİP EDİN!

Remedya - Reklam Alanı