fbpx
19° Parçalı az bulutlu

Ortadoğu ve Karadeniz Kooperatifleri İstişare Toplantısı Yaptı

GİRESUN - 24 Temmuz 2020 18:42 A A

FİSKOBİRLİK’in Orta ve Doğu Karadeniz’de bulunan birliğe bağlı tüm Kooperatiflerinin yetkilileri Yönetim Kurulu Başkanları ve üyelerinin katılımlarıyla 2020 fındık sezonu öncesi istişare toplantısı Giresun EFİT A.Ş Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. 2020 alım stratejileri ve alım yöntemlerinin belirlenmesi konularında karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Toplantının ardından katılım gerçekleştiren Kooperatif Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri tarafından ortak bir bildiri yayınlandı.

KAMUOYUNA DUYURULUR

2020 alım dönemi hazırlığına ilişkin istişare toplantılarının ikincisini bugün EFİT A.Ş. Sosyal Tesislerinde Orta ve Doğu Karadenizde bulunan Birliğimize bağlı Kooperatiflerin yetkilileri olarak büyük bir katılım ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bundan önceki yıllarda olduğu gibi Birlik kooperatif ve iştiraklerimiz ile birlikte başta ortaklarımız olmak üzere bütün fındık üreticilerinin ortak menfaatini korumak alın terinin  ve emeğinin karşılığını alması için neler yapabileceğimizi istişare ettik.

Toplantıda yaklaşan fındık mubayaa sezonunda ortak üreticilerimize daha iyi hizmet sunmak üreticilerimizin ihtiyacı olan  zirai ürünlerin ilaç gübre alet v.s. tedariki konularında bir çok karar alınmış Fındık üreticilerinin Kooperatiflerimize teveccüh göstermeleri konusunda her türlü kolaylığın sağlanması kararlaştırılmıştır.

Samsun Ordu Giresun Trabzon Rize ve Artvin illerinde bulunan Fındık Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri Fındık üreticileri için Fiskobirlikin vazgeçilmez olduğunu bir kez daha ifade ederek üreticilerimizin bölgede bulunan mahalli idare yetkililerinin ve siyasilerin fındık ve Fiskobirlik  ile ilgili sorunlara duyarlı olmaları talep edilmiştir.

Yapılan bu toplantıda Birlik kooperatifler ve iştiraklerin 2020 mubayaa sezonuna hazır bir şekilde gireceği bölge fındık üreticilerinin mağdur olmamaları için her türlü tedbirin alınması kararlaştırılmıştır.

Bu toplantılarda Birlik ve kooperatiflerimizin her şeye rağmen eskisinden daha güçlü daha kararlı ve birliktelik duygusunun daha fazla olduğu büyük bir aile olduğu görülmüştür. Anladık ki artık ayağa kalkmış hedefleri olan her gün hedeflerine doğru emin adımlar ile ilerleyen Birliğimizin üstesinden gelemeyeceği altından kalkmayacağı hiçbir durum yoktur.

Kooperatif demek üretici demek kooperatif demek birliktelik demek kooperatif demek dayanışma demektir.  Bu nedenle tüm kadroları ile yeni alım dönemine hazır olan Birlik ve kooperatiflerimizi ortaklarımızın ve tüm fındık üreticilerimizin yalnız bırakmayacağına inanıyoruz.

Ayrıca kamuoyu tarafından şu bilinmelidir ki mevcut Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanı tüm bölgelerin kooperatiflerinin delegelerince seçilmiştir. Bu delege yapısı incelendiğinde Doğu Karadeniz bölgesinin toplam delege sayısının geçmişte olduğu gibi bugünde Batı Karadeniz bölgesi delege sayısına göre fazla olduğu görülmektedir. Fiskobirlike Kanun Anasözleşme ve Yönetmeliklerde belirtilen şartları taşıyan fındık üreticilerinin ortak olmalarının önünde  hiç bir engel bulunmamaktadır. Kooperatiflerimize ortak olan 100 kg beyanname veren ve verdiği bu beyanın yarısını yani 50 kg fındığı üye olduğu kooperatife teslim eden her ortak seçme ve seçilme hakkına sahip olmaktadır. Bu şartları yerine getiren ortaklarımızın  katılımı ile her yıl Kooperatifler ve Birliğimiz mali genel kurullarını ve yasa gereği 4 yılda bir de seçimli genel kurulları yapılmaktadır. Bu çerçevede 2020 YILI fındık alım döneminde tüm fındık üreticilerini fiskobirlik’e ortak olmaya ve fındık vermeye davet ediyoruz.

KAYNAK

GİRESUN - 18:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Somuncu İnşaat - Reklam Alanı

GÜNCEL HABERLER

 • 01
  MHP Trabzon’da Başkan Tarım İle Yola Devam Dedi
  MHP Trabzon İl Kongresi geçekleştirildi. Kongreye tek liste halinde gidildi… Başkanlığa yeniden mevcut başkan Bekir Sıtkı Tarım getirildi. İşte yönetim listesi; Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sadir Durmaz,“Milli varlığımıza kast edenler Trabzon’da barınamamıştır. Trabzonumuz değerlerimize düşman olanların önünde her zaman geçilmez olmuştur.Terör örgütlerinin Karadeniz plan Trabzon’da tutmamıştır. Hamdolsun, bu anlayış ilelebet devam edecektir. 15 […]
 • 02
  Beylikdüzü Belediye Başkanına Trabzon AK Parti’den Cevap: Haddini aştı!
  Trabzon ziyareti sırasında eleştirilerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a AK Parti’den cevap geldi… AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Trabzon’a yaptığı ziyarette AK Parti belediyeleri ile ilgili eleştiriler dile getiren CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık‘a cevap verdi. CHP Beylikdüzü belediye başkanı Murat Çalık‘ın haddini aşarak AK Parti’nin Trabzon’da gerçekleştirdiği belediyecilik […]
 • 03
  25 Ekim Koronavirüs Tablosu
  Türkiye 25 Ekim Koronavirüs Tablosu yayınlandı… Açıklanan verilere göre 2017 kişiye yeni tanı koyuldu. 1297 kişi hastalığı yenerken, 72 kişi ise salgına yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Okunma: 39

HAVA DURUMU

28 Ekim 2020 ÇARŞAMBA
19°
 • PER 13.6°
 • CUM 11.4°
 • CTS 11.4°

NAMAZ VAKİTLERİ

28.10.2020 17:38:11
 • 05:22 İmsak
 • 06:48 Güneş
 • 12:17 Öğle
 • 15:09 İkindi
 • 17:37 Akşam
 • 18:57 Yatsı
Somuncu İnşaat - Reklam Alanı

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Trabzon’da salgın temaslı bir kişi dolmuşta yakalandı!
  Trabzon’da emniyet ekiplerince durdurulan bir dolmuşta, Koronavirüs temaslı bir şahıs tespit edildi. Edinilen bilgiye göre, Koronavirüslü bir hastaya temasından ötürü evde takip altında olan N.S. (75) adlı bir şahıs Trabzon’un Arsin ilçesinde dolmuşa bindi. Emniyet ekiplerince durdurulan dolmuşta yapılan sorgulama sonucunda N.S.’nin evde karantina altında olması gerekirken seyahat ettiği ortaya çıktı. Bunun üzerine N.S. hakkında […]
 • 02
  Trabzon Arsin’de Alacak Verecek Meselesi Kanlı Bitti
  Trabzon’un Arsin İlçesinde alacak verecek davası yüzünden kan aktı. 1 kişi silahla vurularak ağır yaralandı. Olay önceki gün Yeşilyalı mevkiinde yaşandı.  N.S. isimli şahıs alacak verecek meselesi nedeniyle akrabası Serkan Söylemez’i silahla vurdu.    Edinilen bilgiye göre N. S.’nin yakını fındık alımı yapıyordu. Serkan Söylemez de 2 yıl önce fındığını söz konusu kişiye sattı. Ancak […]
 • 03
  Gümüşhanespor’da Kongre Ne Zaman Yapılacak?
  Gümüşhanespor’da kongrenin ne zaman yapılacağı konusunda netlik olmaması nedeni ile kulübün geleceği konusunda bilmece ve endişe hakim olmuş durumda. Gümüşhanespor’da kongrenin ne zaman yapılacağı konusunda netlik olmaması nedeni ile kulübün geleceği konusunda bilmece ve endişe hakim olmuş durumda. Daha önce Temmuz ayında yapılacak denilen ancak pandemi nedeni ile 8 Ağustosa ertelenen kongre, İçişleri Bakanlığı Sivil […]

TAKİP EDİN!

Remedya - Reklam Alanı